HemGrupperDiskuteraMerTidsandan
Känner du till SantaThing, LibraryThings julklappsbyte?
avfärda
Denna webbplats använder kakor för att fungera optimalt, analysera användarbeteende och för att visa reklam (om du inte är inloggad). Genom att använda LibraryThing intygar du att du har läst och förstått våra Regler och integritetspolicy. All användning av denna webbplats lyder under dessa regler.

Statistik för LibraryThing Lokalt

Statistik

De populäraste platserna

1005 W Burnside, Portland, OR 97209
Strand Bookstore (338 medlemmar)
828 Broadway, New York, NY 10003
Harvard Book Store (189 medlemmar)
1256 Massachusetts Avenue, Cambridge, MA 02138
1521 Tenth Avenue, Seattle, WA 98122
113-119 Charing Cross Road, London, WC2H 0EB United Kingdom
Seminary Co-op Bookstore (121 medlemmar)
5751 S. Woodlawn, Chicago, IL 60637
1628 16th Street, Denver, CO 80202
Boston Public Library (112 medlemmar)
700 Boylston Street, Boston, Massachusetts 02116
Blackwell's Oxford (110 medlemmar)
46-51 Broad Street, Oxford, OX1 3BQ United Kingdom
Library of Congress (110 medlemmar)
10 First Street, SE, Washington, DC 20540
5th Avenue and 42nd Street, New York, NY 10018
British Library (105 medlemmar)
96 Euston Road, London, NW1 2DB United Kingdom
Moe's Books (99 medlemmar)
2476 Telegraph Avenue, Berkeley, CA 94704
Brookline Booksmith (98 medlemmar)
279 Harvard Street, Brookline, MA 02446-2908
Book People (95 medlemmar)
603 N. Lamar Blvd, Austin, TX 78703
Powell's - Hyde Park (90 medlemmar)
1501 East 57th Street, Chicago, IL 60637
2526 East Colfax Avenue, Denver, CO 80206
Politics and Prose (87 medlemmar)
5015 Connecticut Avenue NW, Washington, DC 20008
Brattle Book Shop (87 medlemmar)
9 West Street, Boston, Massachusetts 02111
1000 Fourth Ave., Seattle, WA 98104-1109
LibraryThing känner av samlingar
801 S.W. 10th Avenue, Portland, OR 97205
1517 Connecticut Avenue NW, Washington, DC 20036
Shakespeare & Co (82 medlemmar)
37, rue de la Bûcherie, Paris, 75005 France
Vroman's Bookstore (81 medlemmar)
695 East Colorado Blvd, Pasadena, CA 91101
City Lights (80 medlemmar)
261 Columbus Avenue, San Francisco, CA

Platser land för land

LandBoklådorBibliotek
United States13,19622,940
United Kingdom3,2025,393
France3,4374,817
Canada2,6094,443
Japan3,2641,949
Germany2,0601,554
Argentina3,051271
Australia1,1441,416
Spain7601,029
Sweden4101,374
Belgium5031,110
Netherlands913557
Italy579463
Finland305676
Uruguay237530
Denmark272477
Switzerland263462
New Zealand384323
Ireland183399
Chile44614
Norway218201
South Africa123290
Austria246132
Poland194123
Brazil173121
Mexico19355
Ecuador2324
Colombia18225
Hong Kong97109
Peru1959
Central African Republic1770
India9082
Venezuela1623
Taiwan29134
Czech Republic6392
Lithuania34118
Russian Federation12224
Portugal9627
Singapore5051
Israel6130
Slovenia3654
Paraguay862
Greece4741
Bolivia800
Turkey5227
Thailand3836
China4223
Malta263
Croatia/Hrvatska3129
Estonia3326
Serbia469
Hungary3321
Pakistan1929
Philippines3014
Tanzania2023
Romania339
Egypt1520
Malaysia1617
Indonesia293
Ukraine239
Trinidad and Tobago228
United Arab Emirates323
Belize125
Slovak Republic205
Iceland159
Greenland221
Isle of Man137
Cayman Islands613
Luxembourg144
Latvia126
Macao98
Faroe Islands017
Puerto Rico413
Congo, The Democratic Republic of the151
Lebanon69
Vietnam410
Korea, Republic of85
Cyprus211
Costa Rica76
Bermuda93
Guatemala84
Myanmar29
Georgia92
Andorra011
Gibraltar73
Jersey73
Turks and Caicos Islands46
Virgin Islands, British46
Saudi Arabia19
Bangladesh55
Dominican Republic010
Nepal55
Panama54
Liechtenstein09
Bulgaria53
Sri Lanka35
Nigeria35
Suriname71
Kenya17
Bosnia and Herzegovina62
Senegal17
Monaco17
Guyana52
Cuba34
Guam07
Jordan06
Holy See (Vatican City State)15
Belarus51
Papua New Guinea23
Honduras32
Oman14
Guernsey23
Armenia32
Qatar14
Bahrain14
Mozambique04
Antigua and Barbuda31
Morocco13
Cambodia04
Swaziland04
Moldova, Republic of22
Namibia22
Netherlands Antilles04
French Guiana31
New Caledonia40
Jamaica04
Libyan Arab Jamahiriya31
Syrian Arab Republic12
Somalia12
Samoa21
Afghanistan12
Uganda12
Montenegro21
Korea, Democratic People's Republic21
Brunei Darussalam21
American Samoa12
Zimbabwe03
Zambia03
Haiti12
Macedonia, The Former Yugoslav Republic03
Iran, Islamic Republic of03
Bahamas12
Azerbaijan02
Cocos (Keeling) Islands02
Mali02
European Union11
Gambia11
Micronesia, Federated States of11
Tunisia11
British Indian Ocean Territory11
Svalbard and Jan Mayen Islands02
Saint Helena11
Uzbekistan02
Pitcairn Island02
Botswana02
San Marino02
Ghana02
Vanuatu02
Saint Lucia20
United States Minor Outlying Islands02
Sudan02
Bhutan02
Fiji20
Guadeloupe02
Kuwait02
Aruba02
Nicaragua02
Lesotho01
Malawi01
Palestinian Territory, Occupied10
Anguilla01
Algeria10
Antarctica01
Kazakhstan01
Saint Pierre and Miquelon01
Barbados01
Cook Islands01
Cote d'Ivoire01
Burundi01
Lao People's Democratic Republic10
Guinea-Bissau01
Maldives01
Madagascar01
Mauritius01
Burkina Faso01
El Salvador01
Tonga10
Benin01
Albania01
Tristan da Cunha01
Togo01
Ascension Island01
Montserrat01
Cameroon01
Falkland Islands (Malvinas)01
Aland Islands10
Iraq01
South Georgia and the South Sandwich Isl01
Ethiopia01
Seychelles01
Om | Kontakt | LibraryThing.com | Sekretess/Villkor | Hjälp/Vanliga frågor | Blogg | Butik | APIs | TinyCat | Efterlämnade bibliotek | Förhandsrecensenter | Allmänna fakta | 152,474,275 böcker! | Topplisten: Alltid synlig