Denna webbplats använder kakor för att fungera optimalt, analysera användarbeteende och för att visa reklam (om du inte är inloggad). Genom att använda LibraryThing intygar du att du har läst och förstått våra Regler och integritetspolicy. All användning av denna webbplats lyder under dessa regler.

Sök bland HCCrittendenLibrarys böcker

Slumpvis valda böcker från HCCrittendenLibrarys bibliotek

Scarlet Thunder (Orca Sports) av Sigmund Brouwer

Miley Cyrus (People in the News) av John F. Wukovits

The Red Scare (World History) av Greenhaven Editor

Sammy Keyes and the Wedding Crasher av Wendelin Van Draanen

Bootleg: Murder, Moonshine, and the Lawless Years of Prohibition av Karen Blumenthal

Witch Water av Phyllis Reynolds Naylor

The Storyteller's Daughter: A Retelling of "The Arabian Nights" (Once upon a Time) av Cameron Dokey

Medlemmar med HCCrittendenLibrarys böcker

RSS-flöden

Nyligen inlagda böcker

HCCrittendenLibrarys recensioner

Recensioner av HCCrittendenLibrarys böcker, förutom HCCrittendenLibrarys

Medhjälparmedaljer

Cover UploadingFiverTenner

 

Medlem: HCCrittendenLibrary

SamlingarDitt bibliotek (6,322), 6th Grade Summer Reading (136), 7th Grade Summer Reading (110), 8th Grade Summer Reading (57), Read-Alikes for I Survived series (57), 6th Grade Summer Reading Possibility (9), 7th Grade Summer Reading Possibility (2), 8th Grade Summer Reading Possibility (3), Alla samlingar (6,599)

Recensioner8 recensioner

TaggarSTEM (196), downloadable ebook (137), unlimited ebook (127), biography (86), fantasy fiction (75), sports (73), realistic fiction (69), sustainability (61), WWII (47), science fiction (46) — se alla taggar

MediumBok (6,597), Pappersbok (6,527), Ljudbok (45), E-bok (23), Övriga (2)

Molntaggmoln, författarmoln, taggspegel

Om migHCC Library serves approximately 650 readers ages 11-13 with a passion for reading.

Om mitt bibliotekThis is a sampling of some of our newly purchased books.

GrupperHC Crittenden Middle School Summer Reading Thinktank

Webbplatshttp://www.byramhills.org/services.cfm?subpage=483

Riktigt namnH.C. Crittenden Middle School Library

VistelseortArmonk, New York

FavoritförfattareUppgift saknas

Kontotypoffentlig

URL:er /profile/HCCrittendenLibrary (profil)
/catalog/HCCrittendenLibrary (bibliotek)

Medlem sedanMay 9, 2009

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Sekretess/Villkor | Hjälp/Vanliga frågor | Blogg | Butik | APIs | TinyCat | Efterlämnade bibliotek | Förhandsrecensenter | Allmänna fakta | 154,434,407 böcker! | Topplisten: Alltid synlig