Känner du till SantaThing, LibraryThings julklappsbyte?
avfärda
Denna webbplats använder kakor för att fungera optimalt, analysera användarbeteende och för att visa reklam (om du inte är inloggad). Genom att använda LibraryThing intygar du att du har läst och förstått våra Regler och integritetspolicy. All användning av denna webbplats lyder under dessa regler.

Sök bland adelavoes böcker

Medlemmar med adelavoes böcker

Medlemsgalleri (2)

(se alla 2 bilder)

RSS-flöden

Nyligen inlagda böcker

adelavoes recensioner

Recensioner av adelavoes böcker, förutom adelavoes

Medhjälparmedaljer

FiverTenner

 

Medlem: adelavoe

SamlingarDitt bibliotek (2,995)

Recensioner7 recensioner

Taggarfiction (239), literature (90), biography (83), literary fiction (43), Fiction (37), essays (35), short fiction (33), Biography (28), short stories (22), poetry (19) — se alla taggar

MediumUppgift saknas (9), Bok (2,986), Pappersbok (2,668), Ljudbok (14), E-bok (6)

Molntaggmoln, författarmoln, taggspegel

GrupperBiographies, Memoirs and Autobiographies, Fans of Joyce Carol Oates, I Love Jane Austen, Reviews of Early Reviewers Books, The Brontës, What the Dickens...?

FavoritförfattareJane Austen, Honoré de Balzac, Pat Barker, Simone de Beauvoir, Ray Bradbury, Anne Brontë, Charlotte Brontë, Emily Brontë, A. S. Byatt, Truman Capote, Willa Cather, Susanna Clarke, Colette, Charles Dickens, Emily Dickinson, Isak Dinesen, Arthur Conan Doyle, James Ellroy, F. Scott Fitzgerald, Mary Eleanor Wilkins Freeman, Stephen Fry, Margaret George, Nadine Gordimer, Brothers Grimm, Lillian Hellman, Ernest Hemingway, Carl Hiaasen, Patricia Highsmith, Langston Hughes, Zora Neale Hurston, John Irving, Erica Jong, Jack Kerouac, Katherine Mansfield, Christopher Marlowe, Bobbie Ann Mason, Carson McCullers, Colleen McCullough, Edna St. Vincent Millay, V. S. Naipaul, Anaïs Nin, Joyce Carol Oates, Orhan Pamuk, Dorothy Parker, Marge Piercy, Sylvia Plath, Edgar Allan Poe, Katherine Anne Porter, Annie Proulx, J. K. Rowling, Marquis de Sade, Anne Sexton, Zadie Smith, Susan Sontag, John Steinbeck, Robert Louis Stevenson, Hunter S. Thompson, J. R. R. Tolkien, John Kennedy Toole, Irvine Welsh, P. G. Wodehouse, Émile Zola (Gemensamma favoriter)

MedlemskapER. LibraryThing Förhandsrecensenter/Ge bort en bok

Riktigt namnAnna Delavoe

VistelseortPembroke Pines FL

Kontotypoffentlig

URL:er /profile/adelavoe (profil)
/catalog/adelavoe (bibliotek)

Medlem sedanMay 14, 2009

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Sekretess/Villkor | Hjälp/Vanliga frågor | Blogg | Butik | APIs | TinyCat | Efterlämnade bibliotek | Förhandsrecensenter | Allmänna fakta | 152,537,716 böcker! | Topplisten: Alltid synlig