Denna webbplats använder kakor för att fungera optimalt, analysera användarbeteende och för att visa reklam (om du inte är inloggad). Genom att använda LibraryThing intygar du att du har läst och förstått våra Regler och integritetspolicy. All användning av denna webbplats lyder under dessa regler.

Sök bland kiwiflowas böcker

Slumpvis valda böcker från kiwiflowas bibliotek

Beyond Black: A Novel av Hilary Mantel

What a Carve Up! av Jonathan Coe

The Visible World: A Novel av Mark Slouka

The Mysterious Affair at Styles av Agatha Christie

Berlin: A Novel av Pierre Frei

Ignorance: A Novel av Milan Kundera

The Merchant of Venice (Norton Critical Editions) av William Shakespeare

Medlemmar med kiwiflowas böcker

Medlemsgalleri (5)

(se alla 5 bilder)

Medhjälparmedaljer

Common KnowledgeMember RecommendationsCover UploadingHelperTalk Spam-FightingFiverTenner

 

Medlem: kiwiflowa

SamlingarRead in 2018 (15), Read 2015 to 2017 (107), Read in 2014 (58), Ditt bibliotek (619), Ska läsas (482), Önskelista (133), Läser just nu (2), Lästa men inte ägda (628), read in 2013 (46), read in 2012 (39), read in 2011 (33), read in 2010 (94), read in 2009 (88), Favoriter (66), Alla samlingar (1,463)

Recensioner40 recensioner

Taggardo not own (129), read in 2007 (60), fiction (42), ACL (32), TBR (32), read in 2008 (29), from Borders (26), Favourite Series (22), swapped at bookshop (22), (21) — se alla taggar

MediumBok (1,463), Pappersbok (1,430), Ljudbok (19), E-bok (3)

Molntaggmoln, författarmoln, taggspegel

Rekommendationer75 rekommendationer

Om mitt bibliotekA huge TBR and wishlist - the older I get the broader my interests and the more I want to read as impossible as that may seem.

Grupper1001 Books to read before you die, 2013 Category Challenge, 2015 Category Challenge, 75 Books Challenge for 2012, 75 Books Challenge for 2013, 75 Books Challenge for 2014, 75 Books Challenge for 2015, Crime, Thriller & Mystery, Fans of Joyce Carol Oates, Horror!visa alla grupper

FavoritförfattareJane Austen, L. M. Montgomery, Sharon Kay Penman, Louise Penny, Barbara Pym, J. K. Rowling, Laura Ingalls Wilder, Connie Willis (Gemensamma favoriter)

PlatserFavoriter | Besökta

Favoritbokhandelubiq (previously University Bookshop Ltd), Unity Books

FavoritbibliotekAuckland Central City Library

Riktigt namnLisa

VistelseortNew Zealand

Kontotypoffentlig

URL:er /profile/kiwiflowa (profil)
/catalog/kiwiflowa (bibliotek)

Medlem sedanMay 19, 2007

Läser just nuCertainty av Madeleine Thien
Britain after Rome: The Fall and Rise, 400 - 1070: Anglo-Saxon Britain: V.2 1 (Allen Lane History) av Robin Fleming

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Sekretess/Villkor | Hjälp/Vanliga frågor | Blogg | Butik | APIs | TinyCat | Efterlämnade bibliotek | Förhandsrecensenter | Allmänna fakta | 163,422,057 böcker! | Topplisten: Alltid synlig