Denna webbplats använder kakor för att fungera optimalt, analysera användarbeteende och för att visa reklam (om du inte är inloggad). Genom att använda LibraryThing intygar du att du har läst och förstått våra Regler och integritetspolicy. All användning av denna webbplats lyder under dessa regler.

Sök bland notyourkimmys böcker

Slumpvis valda böcker från notyourkimmys bibliotek

The Electric Kool-Aid Acid Test av Tom Wolfe

Just Listen av Sarah Dessen

Darkness Visible: A Memoir of Madness av William Styron

The Bitch Posse av Martha O'Connor

Tears (Fearless #15) av Francine Pascal

Nightshade: Attitude Problem av Andrew Coleman

Medlemmar med notyourkimmys böcker

Medhjälparmedaljer

Fiver

 

Medlem: notyourkimmy

Samlingarread and owned (4), hiatus (4), might read (35), on ipod (8), Ditt bibliotek (15), Önskelista (34), Läser just nu (2), Ska läsas (12), Lästa men inte ägda (44), Favoriter (13), Alla samlingar (149)

RecensionerIngen/inga

Taggaryoung adult (14), fiction (10), 1920s (9), free (8), classics (4), mystery (3), crime (1), american (1), children (1), pulp (1) — se alla taggar

MediumBok (149), Pappersbok (146), Ljudbok (1), E-bok (2)

Molntaggmoln, författarmoln, taggspegel

Om migI just got back into reading, after taking a break for a few years. I like a lot of different genres, and love reading fiction from different times and places.

Om mitt bibliotekeclectic

Grupper20-Something LibraryThingers, ARC Junkies, BookMooching, Books that made me think, Crime, Thriller & Mystery, Fans of Joyce Carol Oates, Feminist Theory, Freebies, Book Giveaways, and Contests, Girlybooks, Golden Age Illustratorsvisa alla grupper

FavoritförfattareAlan Alda, Graham Chapman, Arthur Conan Doyle, F. Scott Fitzgerald, Stephen Fry, Christopher Golden, Nancy Holder, Susanna Kaysen, Stephen King, Joyce Carol Oates, George Orwell, Francine Pascal, Sylvia Plath, Edgar Allan Poe, Joss Whedon, Walt Whitman, P. G. Wodehouse (Gemensamma favoriter)

MedlemskapER. LibraryThing Förhandsrecensenter/Ge bort en bok

Också påFacebook, Twitter

VistelseortOhio

Kontotypoffentlig

URL:er /profile/notyourkimmy (profil)
/catalog/notyourkimmy (bibliotek)

Medlem sedanDec 27, 2011

Läser just nuMy Man Jeeves av P. G. Wodehouse
Black Wings Has My Angel av Elliott Chaze

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Sekretess/Villkor | Hjälp/Vanliga frågor | Blogg | Butik | APIs | TinyCat | Efterlämnade bibliotek | Förhandsrecensenter | Allmänna fakta | 160,708,058 böcker! | Topplisten: Alltid synlig