HemGrupperDiskuteraMerTidsandan
Sök igenom hela webbplatsen
Denna webbplats använder kakor för att fungera optimalt, analysera användarbeteende och för att visa reklam (om du inte är inloggad). Genom att använda LibraryThing intygar du att du har läst och förstått våra Regler och integritetspolicy. All användning av denna webbplats lyder under dessa regler.
Hide this

Resultat från Google Book Search

Klicka på en bild för att gå till Google Book Search.

Never Doubt a Duke (Fortune's Brides…
Laddar...

Never Doubt a Duke (Fortune's Brides Book 1) (utgåvan 2018)

av Regina Scott (Författare)

Serier: Fortune's Brides (1)

MedlemmarRecensionerPopularitetGenomsnittligt betygDiskussioner
1011,518,151 (5)Ingen/inga
Medlem:Jenny_Dance
Titel:Never Doubt a Duke (Fortune's Brides Book 1)
Författare:Regina Scott (Författare)
Info:Edwards and Williams (2018), 248 pages
Samlingar:Ditt bibliotek
Betyg:
Taggar:Ingen/inga

Verkdetaljer

Never Doubt a Duke av Regina Scott

Ingen/inga
Laddar...

Gå med i LibraryThing för att få reda på om du skulle tycka om den här boken.

Det finns inga diskussioner på LibraryThing om den här boken.

A duke in need of a governess. A widow in need of a position. They are brought together by Miss Thorn and her cat, Fortune. Can this couple look past duty and expectation to find happiness together?

Jane is a true heroine. She has loved and lost, been dismissed unjustly, and has had her character maligned. Through it all, she keeps hold of her courage. She is unashamed of her unorthodox personality.

Wey is the perfect counterpoint to her. He has allowed the responsibilities attached to his position and title to weigh him down. Unintentionally, this dedication has distanced him from his daughters. Jane is just what he needs to brighten his life.

From the start, the journey these two take to admit their attraction to each other is sweet. They have trials, both internal and external, to overcome. Although the ending was not a surprise it is exactly as it ought to be.

I cannot wait to see hat romance Miss Thorn and Fortune arrange next!

For readers of Regency Romance, this is an excellent choice. ( )
  TheQuietReader | Jan 8, 2019 |
inga recensioner | lägg till en recension

Ingår i serien

Du måste logga in för att ändra Allmänna fakta.
Mer hjälp finns på hjälpsidan för Allmänna fakta.
Vedertagen titel
Information från den engelska sidan med allmänna fakta. Redigera om du vill anpassa till ditt språk.
Originaltitel
Alternativa titlar
Första utgivningsdatum
Personer/gestalter
Viktiga platser
Viktiga händelser
Relaterade filmer
Priser och utmärkelser
Motto
Dedikation
Inledande ord
Citat
Avslutande ord
Särskiljningsnotis
Förlagets redaktörer
På omslaget citeras
Ursprungsspråk
Kanonisk DDC/MDS
Kanonisk LCC

Hänvisningar till detta verk hos externa resurser.

Wikipedia på engelska

Ingen/inga

Inga biblioteksbeskrivningar kunde hittas.

Bokbeskrivning
Haiku-sammanfattning

Populära omslag

Snabblänkar

Betyg

Medelbetyg: (5)
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5 1

Är det här du?

Bli LibraryThing-författare.

 

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Sekretess/Villkor | Hjälp/Vanliga frågor | Blogg | Butik | APIs | TinyCat | Efterlämnade bibliotek | Förhandsrecensenter | Allmänna fakta | 162,293,819 böcker! | Topplisten: Alltid synlig